0009-4387-vital_voranau_b_sml_120

Vital Voranau, Wielkie Księstwo Białoruś

Autor:  Zeszyty Poetyckie
Gatunek: Proza
Wydawca: Zeszyty Poetyckie
Data wydania: 2013
Data dodania:  05 lutego 2014, 19:17:47

Krótki opis:

Przekład z języka białoruskiego: Monika Uranek, ilustracje w książce i na okładce: Włodzimierz Bludnik, projekt okładki i wykonanie: Magdalena Modławska, redaktor: Dawid Jung.

Fragment:

Wybór prozy z lat 2003-2013 stanowi ironiczną opowieść o współczesnej Białorusi, sąsiedzkich stosunkach i historii. Pisarz mistrzowsko demaskuje mity powstałe wokół Białorusi i jej miejsca w Europie. „Wielkie Księstwo Białoruś” to wielowymiarowa i uniwersalna opowieść. Książkę zdobią ilustracje białoruskiego malarza Włodzimierza Bludnika.

 

Nikt nie wie dokładnie, gdzie leży Białoruś. Jedni mówią, że to kraina pojawiająca się czasami na granicy pomiędzy Unią Europejską a Unią Azjatycką, inni twierdzą, że to sztuczna wyspa usypana na środku zamarzniętego jeziora. Ja z kolei jestem pewien, że można odnaleźć Białoruś w tej oto książce.

Grzegorz Janusz, polski pisarz i scenarzysta

 

Vital Voranau - ur. 18 marca 1983 roku w Mińsku, białoruski pisarz, wydawca i tłumacz. Współzałożyciel i przewodniczący „Białoruskiego Kulturalno-Naukowego Centrum" w Poznaniu i wydawnictwa „Bieły Krumkacz". Absolwent UAM w Poznaniu i Uniwersytetu im. Masaryka w Brnie. Przetłumaczył na białoruski „Czekając na Godota" Samuela Becketta i "Kubusia Puchatka" Alana Milne'a.

 

Książka do nabycia tutaj.

Komentarze (0)

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się